Vodní matrace TREAT ® LUMBAR CLASSIC

matrace1Vodní matrace TREAT LUMBAR CLASSIC využívá osvědčený tlumící systém pro uklidnění vodní náplně, která se vlní při ulehnutí anebo otáčení na vodní matraci.
Tvoří jej vrstvy polyesterového rouna, které vyplňují celou plochu vodní matrace, jsou vzájemně spojeny a ukotveny v rozích ke dnu vodní matrace. Ve střední zóně matrace jsou přidány další vrstvy rouna, které podpírají tělo v bederní oblasti tak, aby bylo v rovné poloze při ležení na zádech a i na boku. Uprostřed má tlumicí systém navíc lehčenou PE desku s uzavřenou buněčnou strukturou, která tělo dále nadlehčuje.
Tlumicí systém TREAT LUMBAR CLASSIC má bohatý výběr 5-ti stupňů rychlosti tlumení a tuhosti podpěry v bederní oblasti. Výběr tlumícího stupně je věcí osobního rozhodnutí. K optimální volbě slouží osobní zkušenosti, zkušební ležení na vodní matraci, případně dobrá rada.
Mladší a dobrodružnější lidé si mohou zvolit nižší systém tlumení, kdy voda se déle vlní a prožitek vodní matrace je intenzivnější, ostatní zvolí tužší matraci, která je pohodlnější a silněji podepře páteř v bederní oblasti.
 
matrace1 02
F0 FREE-FLOW
Vodní matrace bez tlumicích vrstev. Zážitek volného houpání na vlnách.
Doba tlumení ca 20sec.
 
F4 3 vrstvy rouna + 2 vrstvy Lumbar
Lehké tlumeni matrace. Zůstává pocit vznášení na vlnách, pohyb je ale ve srovnání s FREE-FLOW rychle utlumen. Lehká podpěra v bederní oblasti.
Doba tlumení ca 4sec.
 
F6 5 vrstev rouna + 2 vrstvy Lumbar
Střední tlumení s krátkou dobou vlnění a prožitkem vodního efektu. Střední podpěra v bederní oblasti.
Doba tlumení ca 2 sec.
 
F8 7 vrstev rouna + 2 vrstvy Lumbar
Silné tlumení pohybu při zachování specifického prožitku ležení na vodě.
Klasická podpěra v bederní oblasti dvěma přídavnými vrstvami rouna.
Doba tlumení ca 1sec.
 
F10 8 vrstev rouna + 4 vrstvy Lumbar
Silné tlumení pohybu vody, masivní podpěra v celé ploše matrace a 4mi lumbárními vrstvami rouna. Nejvíce používaná klasická matrace s optimální ortopedickou podpěrou.
Doba tlumení ca 0,5sec.
 
F12 9 vrstev rouna + 6 vrstev Lumbar
 Okamžité tlumení pohybu vody, silná podpěra v celé ploše matrace s extrémním vyztužením v bederní oblasti. Zaručuje pevnou podpěru a vyrovnanou polohu těla.
 
matrace1 03