Proč spíme a doporučujeme spát na vodní matraci?

Tradiční matrace podpírá tělo jen v určitých bodech. Při ležení na zádech je to hlava, lopatky, hýždě, lýtka, paty. Podobně při ležení na boku anebo na břiše. Důsledkem je nevyrovnaná, neanatomická poloha těla a vznik tlakových bodů, kde se matrace dotýká těla.
Vodní matrace se zcela přizpůsobí tvaru těla, podepře jej v celé ploše a tělo se vytvaruje do anatomické polohy. Páteř se zcela uvolní a nabude přirozenou esovitou polohu. Meziobratlové ploténky, které byly celý den v chůzi, ve stoji a v sedu zatěžovány a stlačovány se uvolní, načerpají tekutinu, roztáhnou, zregenerují a připraví na zátěž příštího dne.
Tlak těla na vodní matraci je minimalizován rozložením vaší váhy na celou plochu těla spočívajícího na povrchu vodní matrace. Vyloučí se tak tvorba tlakových bodů, které se při ležení na konvenční matraci otlačí a přinutí vás ke změně polohy. Bylo zjištěno, že se otočíte až 80x za noc. Na vodní matraci se tlakové body netvoří a neotáčíte se tolik. Nebude výjimkou, že večer ulehnete na záda a v noci nebo ráno zjistíte, že jste se neotočili ani jednou. Ušetříte spoustu energie, ráno vstanete odpočatí a svěží. K dokonalému vyspání vám stačí kratší čas.
A dále:
Vodní matraci i přikrývku si vyhřejete na teplotu, která Vám vyhovuje. Po ulehnutí Vám postel neodebere teplo. Rychleji usnete.
Teplo a beztlakové ležení Vám utiší napětí a bolesti kloubů a svalů. Omezíte braní léků.
Zlepší se pohodlí spánku těhotným ženám, i při ležení na břiše.
spanek1


Měření tlaku

při ležení na tradiční matraci a vodní matraci TREAT bylo experimentálně provedeno na tlakové měřicí desce X3DISPLAY.

Tradiční matrace

Zatížení měřící deky = tlak na povrch těla je v intervalu 0,1 - 1,41 PSI, to je 7 - 90 g/cm2.
Z toho 20,5 % povrchu těla je namáháno tlakem 43 - 61 g/cm2.
tradicni

Vodní matrace TREAT ®

Zatížení měřicí deky = tlak na povrch těla je v intervalu 0,1 - 0,88 PSI, to je 7 - 43 g/cm2.
Z toho pouze 1,81 % povrchu těla je namáháno tlakem 43 - 61 g/cm2.
vodni
 
Měření na tlakové dece potvrzuje rovnoměrné rozdělení váhy při ležení na vodní matraci TREAT a minimalizaci tlaku na povrch těla.
Přitom zdravotní účinek a maximální pohodlí se projeví při ležení na zádech i na boku, zejména na vodní matraci TREAT AQUA SPRING, která se vyrábí pro individuální tělesnou váhu.