Současná výroba vodních matrací TREAT ®

  • Vodní matrace TREAT LUMBAR CLASSIC
  • Nové vodní matrace s nejlepší podpěrou těla TREAT AQUA-SPRING
  • Lehké vodní matrace TREAT LIGHT

Pro výrobu vodních matrací používáme osvědčený materiál nejvyšší kvality. Vinylová folie má tloušťku 0,6mm, optimální obsah změkčovadel při tvrdosti 80ShA, zaručující vysokou pevnost, tažnost a flexibilitu a dlouhodobou životnost folie. Stabilizační systém neobsahuje těžké kovy, folie je dezénována jemným dezénem MAT, který podporuje vysokou pevnost svárů. Folie vyhovuje požadavkům hygienické normy EN-71.

PES rouno používané pro tlumicí výplň vodní matrace obsahuje bikomponentní termovlákna, která nastavují počáteční výšku a zaručují trvalou pružnost stabilizační výplně. Vinylová folie pro bezpečnostní vanu a přepážku má tloušťku 0,3mm a snížený obsah změkčovadel, zvyšující pevnost v tahu. Bezpečnostní přepážka je plněná PUR deskou vysoké hustoty a odporu proti stlačení při zatížení vodní matrace.

Technologie výroby využívá vysokofrekvenční svařovací techniku. Nejmodernější mikrovlnný ohřev vinylové folie vylučuje vnější zdroj tepla pro svařování. Všechny sváry jsou přeplátované, spoje folie jsou na dně, kde není vodní matrace zatěžována. Nejdůležitější sváry rohů mají elektronickou regulaci doby ohřevu, která je vždy nižší než 2 sec. a minimální hloubku provaření. Tím je optimalizováno tepelné zatížení folie, vyloučena materiálová změna folie a úbytek změkčovadla ze sváru, což vede ke dlouhodobé životnosti matrace.